Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
używki a cukrzyca - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Używki (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: używki a cukrzyca (/showthread.php?tid=1176)

Strony: 1 2


używki a cukrzyca - cherylady - 20-03-2014 17:14

Hej, niedługo szykuje mi się ważna uroczystość, na pewno będzie tam wino i szampan i właśnie stąd moje pytanie: jak alkohol wpływa na cukrzyków typu I? Czy są tutaj osoby, które mają jakieś doświadczenia w tym temacie? Zastanawiam się, czy mogę bez większego uszczerbku na zdrowiu wypić np. 2 lampki wina, a jeśli tak to jakiego? Dzięki z góry za odpowiedzi!


RE: używki a cukrzyca - martaigo - 17-10-2014 12:30

Przy cukrzycy nie powinno sie pić. Trzustka już bez tego źle pracuje. Kiliszek czy 2 nie zaszkodzą. Jednak radzę unikać


RE: używki a cukrzyca - klamer - 06-11-2014 15:39

Nawet kieliszek może zaszkodzić. Absolutny zakaz spożywania alkoholu!


RE: używki a cukrzyca - Layla16 - 21-11-2014 17:10

Pijesz na własną odpowiedzialność. I to nie tylko ja jesteś chory.


RE: używki a cukrzyca - kosmonauta - 21-01-2015 19:57

Myślę, że trzeba podpytać po prostu lekarza


RE: używki a cukrzyca - kofeinka - 28-01-2015 02:01

Jak to jest z tą cukrzycą? To się da wyleczyć? Koleżanka mi mówiła, że miała cukrzycę jak była mała, a teraz jest zdrowa. Ja z kolei do niedawna myślałam, że głównie starsi ludzie są na taką chorobę narażeni. No i dlaczego niektórzy ludzie z cukrzycą jedzą słodycze bo inaczej mogą zemdleć, a niektórzy mają surowy zakaz?


RE: używki a cukrzyca - opaya - 29-01-2015 15:51

Przy cukrzycy powinno sie mieć specjalną dietę i ściśle jej przestrzegać


RE: używki a cukrzyca - Niepokorny - 13-10-2015 10:09

Zgadzam się z przedmówcą. Mój znajomy nie stosował się do zaleceń lekarza i wylądował w szpitalu i nestety, ubytek zdrowia okazał się trwały.


RE: używki a cukrzyca - Anakonda - 19-01-2016 09:41

z cukrzycą to nie ma żartów, jak się nie słucha zaleceń lekarzy to można sobie poważną krzywdę wyrządzić.


RE: używki a cukrzyca - kosmonauta - 02-02-2016 16:26

to prawda. Trzeba o siebie dbać.