Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Jakie studia są najlepsze dzisiaj? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Nasze sprawy (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Szkoła (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Jakie studia są najlepsze dzisiaj? (/showthread.php?tid=1076)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj? - lidka - 06-01-2017 22:25

Także uważam, że studia informatyka to dobry kierunek na dzisiejsze czasy. Nowoczesne systemy informatyczne ciągle się rozwijają i pracy nie zabraknie.


RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj? - gersoon - 23-01-2017 11:17

Ja uważam, że najlepsze są studia zgodne z Twoimi zainteresowaniami, a nie takie na które idzie większość. Skoro coś Cię interesuje to ucz się tego dalej, abyś był specjalistą w swojej dziedzinie, a nie ucz się czegoś od nowa, co Cię nawet nie interesuje. Ja od szkoły podstawowej interesowałem się sztuką i zdecydowałem, że pójdę na grafikę, gdyż to mnie interesuje. Jestem na pierwszym roku, ale już wiem, że podjąłem dobry wybór.


RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj? - kostusia - 02-02-2017 22:26

Myślę, że w dzisiejszych czasach oprócz studiów warto skończyć jakąś szkołe policealną. Wiem, ze u nich http://policealna.gowork.pl/oferta-edukacyjna/dwuletnia-szkola-policealna/kosmetologia jest sporo ciekawych kierunków. Uważam ,że warto sobie tam zajrzeć i przemyśleć połączenie studió ze szkołą policealną Smile


RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj? - maja94 - 14-02-2017 10:22

Moim zdaniem najlepiej studiować informatykę, prawo albo coś medycznego, bo po tych kierunkach można dobrze zarabiać. Sama studiuję informatykę i bardzo polecam Smile


RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj? - Mikaarka - 15-02-2017 11:08

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ważne, żeby robić to co się lubi i w tym kierunku się kształcić.


RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj? - Folijka - 17-02-2017 02:48

Ciężko powiedzieć, bo nawet to co jest dzisiaj na topie, może być kompletnie nie trafione zanim skończysz studia. Najlepiej wybierać taki kierunek, który jest zgodny z twoimi zainteresowaniami, tak by późniejsze pozyskiwanie wiedzy (a nie kończy się to wraz ze studiami), było przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem. Fajne porady dot. szkoleń, rozwoju, czy poszukiwania pracy można znaleźć na stronce https://poradnikpracownika.pl/ Myślę, że wielu osobom się taka wiedza przyda, by potem pracować na stanowisku, które daje nam satysfakcję i zadowolenie.


RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj? - maminka - 23-02-2017 17:31

W Warszawie mogą zainteresować was studia u Dziewulskich. Zajrzyjcie sobie na http://www.dziewulscy.pl/ , gdzie możecie poczytać sobie o ich międzynarodowym studium.


RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj? - Harpana - 24-02-2017 16:33

Jakie studia? KAŻDE Inżynierskie z wyjątkiem transportu i ochrony środowiska. A wiec informatyka(programowanie/bazy danych/webdesign lub grafika dla Kobiet Wink ), mechatronika, elektronika, budowa maszyn, materiałoznawstwo, chemia, matematyka/fizyka stosowana. To kierunki po których znajdziesz prace jeśli będziesz wiedzieć, co masz robić i nie będziesz sie 'przeciskać z klasy do klasy' na studiach.


RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj? - Macerna - 09-03-2017 11:59

Żadne studia tak naprawdę nie dają gwarancji zatrudnienia więc nie można jednoznacznie powiedzieć które są najlepsze. Nawet osoby po kierunkach inżynierskich mają problem ze znalezieniem pracy. Szczególnie jeżeli mieszkają w małych miejscowościach, gdzie nie ma zakładów produkcyjnych itd. Nie każdy może dojeżdżać 50 km każdego dnia, bo to jednak wielkie koszty.


RE: Jakie studia są najlepsze dzisiaj? - Latelia - 09-03-2017 17:09

Większość kierunków daje możliwości, jeśli się dobrze zakręcić wokół tego. Najważniejsze są jednak staże i praktyki już w trakcie studiów. I to nie tylko te obowiązkowe narzucone przez uczelnię, ale też znalezione samemu w miejscu, gdzie docelowo by się chciało pracować. Tak więc jeśli dziennikarstwo to tylko w Warszawie Smile Ale generalnie szukajcie studiów (a raczej uczelni) tam, gdzie staże i praca będą łatwe do zdobycia, nie w jakiejś pipidówce.