Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Czy szynszyle mogą ugryźć? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Tematyczne (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Zwierzęta (/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Wątek: Czy szynszyle mogą ugryźć? (/showthread.php?tid=1067)

Strony: 1 2 3


Czy szynszyle mogą ugryźć? - Mariza - 19-12-2013 10:56

Chciałabym kupić sobie szynszyla i zastanawiam się czy to prawdziwy gryzoń. Są niebezpieczne?


RE: Czy szynszyle mogą ugryźć? - Spartanka20 - 19-01-2014 11:45

każde zwierzę jak się źle do niego podchodzi to może chapnąć


RE: Czy szynszyle mogą ugryźć? - Mariza - 30-01-2014 15:39

Ale tak raczej ugryzie jak się boi, czy cały czas będzie mnie podgryzał. Miał ktoś szynszyla? Jak wygląda opieka nad takimi zwierzakami?


RE: Czy szynszyle mogą ugryźć? - Blendzior - 13-02-2014 13:16

szynszyle są dobre w marynacie octowo-musztardowej, wtedy nie ugryzą Smile


RE: Czy szynszyle mogą ugryźć? - Mariza - 20-02-2014 15:16

Trochę kiepski żart Tongue


RE: Czy szynszyle mogą ugryźć? - Anakonda - 26-02-2014 22:17

Szynszyle to najczęściej dzikusy, które nie lubią być głaskane i często gryzą, chociaż to zależy od charakteru. Muszą mieć dużo miejsca do biegania, sama klatka to za mało, trzeba je wypuszczać na spacer po mieszkaniu, a wtedy demolują co popadnie ;-) Kilka razy w tygodniu szynszyle muszą mieć specjalną kąpiel piaskową - do wysokiego wiaderka lub dużej donicy wsypujesz specjalny piasek (w zoologicznym), wkładasz tam zwierzątko i ono się szoruje tym piaskiem, rozrzucając go dookoła, więc czeka Cię później sprzątanie. Generalnie to dość kłopotliwe zwierzaki Wink


RE: Czy szynszyle mogą ugryźć? - Bomaro - 27-02-2014 22:06

Gryzą jak są wystraszone, ale specjalnie niebezpieczne nie są. Wystarczy im nie dokuczać, ani ich nie zamęczać to powinny sobie gryzienie odpuścić.


RE: Czy szynszyle mogą ugryźć? - Mariza - 19-03-2014 09:45

może uda mi się jakoś oswoić, dzięki za cenne informacje


RE: Czy szynszyle mogą ugryźć? - Borowka - 01-04-2014 11:57

szynszyle to nie są dzikusy, ja swoje tak wychowałam że przychodziły mi na rękę i nigdy żaden mnie nie ugryzł, a kiedy miały młode w gnieździe spokojnie mogłam sprzątać klatkę, ale żeby zwierze było oswojone trzeba mu poświęcać dużo czasu, naprawdę dużo 15minut dziennie to zdecydowanie za mało.






strona


RE: Czy szynszyle mogą ugryźć? - Mariza - 03-04-2014 11:54

super, że miałaś młode, ja myślałam raczej o jednym szynszylku