Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne
Fałszywy banknot - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne (http://www.5teens.pl)
+-- Dział: Rozrywka (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Fałszywy banknot (/showthread.php?tid=1000)



Fałszywy banknot - lalaland - 09-10-2013 15:55

Do sklepu z kapeluszami wszedł klient i wybrał kapelusz za 73 zł. Ekspedientce wręczył banknot stuzłotowy. Ta, ponieważ akurat nie miała drobnych (klient także nie miał), wybiegła do sąsiadującego przez ścianę zakładu fryzjerskiego, by zmienić "setkę". Po chwili wróciła, wydała resztę i zadowolony klient opuścił sklep.
Nie upłynęła minuta, jak wpadł fryzjer z pretensjami, że banknot, który mu wręczyła, jest fałszywy i wobec tego należy mu się 100 zł. Banknot rzeczywiście okazał się fałszywy. Oszukana ekspedientka usiadła przygnębiona i zaczęła liczyć, ile też straciła na nieuczciwości klienta, bo to i kapelusz mu wydała, i resztę, i teraz jeszcze fryzjerowi trzeba oddać 100 zł. Liczy, liczy i coś nie bardzo może się doliczyć, bo wypadają jej różne sumy.

Pytanie: Ile wynosiła jej strata?


RE: Fałszywy banknot - jorxa - 10-10-2013 11:54

Jest stratna 173 zł. Przynajmniej tak mi się wydaje Big Grin


RE: Fałszywy banknot - gizmo127 - 21-10-2013 21:58

A mi się wydaję że 200?


RE: Fałszywy banknot - robertborek - 28-10-2013 16:56

Mnie się wydaje, że 200. Stówkę u fryzjera i 100 u klienta bo musiała mu wydać resztę prawdziwych pieniędzy. Ale dobre.


RE: Fałszywy banknot - Blanka87 - 31-10-2013 18:00

Proste, 200 zł. 100 dla fryzjera i 100 od klienta, bo wydała mu w prawdziwych Smile

To przy okazji podobne, ale równie proste:

1 kij ma dwa końce. Ile końców ma 7 i pół kija?