Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Jak wybaczyć ojcu.?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
`To zaczynając od początku.; Mój tata rozwiódł się z moją mamą bo poświęcała więcej uwagi mi niż jemu. Znalazł sobie drugą żonę która też ma na imię jak ja (Kasia) i ona jest okropna i jeszcze ojciec ją broni że to ja jestem nie do wytrzymania. Nie ma racji. Jeden z przypadków.; `Raz jak robiłam sobie po całym dniu w szkole kanapkę to ta mi ją wzięła powiedziałam żeby sama sobie zrobiła i wyrwałam jej z w delikatny sposób z ręki. Na co ona ubarwiła historię i opowiedziała ojcu że zaczęłam ją bić i wrzeszczeć.-_-,

Pewnego dnia ojciec powiedział żebym mu wybaczyła i to w dzień kiedy się wyprowadzałam do matki (nie chciał alimentów zapewne płacić) chociaż powiedział to w taki sposób że uwierzyłam...
Czy mogę mu zaufać.? Proszę doradźcie co mam zrobić bo ja już się w tym gubię....
Cóż strasznie ciężka sytuacja i nigdy w takiej nie byłam. Ale mimo nowej żony twojego taty myślę że powinnaś utrzymywać z nim kontakt, wiesz on był wielce zauroczony swoją nową żoną że przez chwilę nic się nie liczyło. Jesteś jego księżniczką tak jak każda córka każdego taty. Myślę że powinnaś z nim porozmawiać o swoich uczuciach.
Nie do końca mogę się zgodzić z powyższym komentarzem. Mój narzeczony miał dość podobną sytuację, tyle, że wyprowadzał się od matki do ojca. Z mamą utrzymywał kontakt, starał się wybaczyć jej, że w bezsensowny sposób rozwaliła rodzinę, ale po kilku latach i tak wyszło szydło z worka - ona wcale nie chciała utrzymać kontaktu z synem, ona chciała, by pomógł jej zdobyć połowę kasy za dom Undecided Teraz my płacimy kredyt za coś, co jest nasze, a Misiek na zawsze utracił matkę.
Żebyś mu wybaczyła co? Czy on w ogóle widział za co Cię przeprasza? Jesteś pewna, że u mamy Ci będzie lepiej?
Witaj LAYLA.

Temat rozwodów jest ciężki dla dzieci.

Szczególnie jeśli jest to okres dorastania (czytaj: bycia nastolatką).

Dzieci obwiniają zazwyczaj jedno z rodziców o tą sytuację. Z tego co piszesz zamieszkałaś z tatą, który ma nową partnerkę.

Natomiast wasze relacje są nie najlepsze.

Aby zrozumieć postępowanie Twojego taty musisz wziąć pod uwagę, że teraz dla niego jest ważniejsza nowa partnerka. Co nie oznacza, że Ciebie przestał kochać.

Lecz tak mężczyźni mają. Jeśli zależy Ci na dobrych relacjach z tatą, musisz to zrozumieć. Na pocieszenie, wkrótce przejdzie tacie fascynacja nową kobietą i będzie poświęcał Ci więcej czasu.

Postaraj się również dogadać z tą "Panią" - wszystkim Wam będzie łatwiej. A pamiętaj: "łatwo się pokłócić i zerwać kontakty, trudniej je naprawiać".

Pozdrawiam i życzę szczęścia.
Na pewno dobrym rozwiązaniem może okazać się terapia grupowa. Warto to rozważyć i podjąć słuszną decyzję. Tutaj https://psychomedic.pl/psychoterapia-grupowa są namiary na klinikę, która organizuje tego typu terapię.
Przekierowanie