Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Unia Europejska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Co o niej sądzicie? Jak oceniacie jej funkcjonowanie?
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela czy może wręcz przeciwnie?
Zapraszam do dyskusji.
Unia ma swoje wady i zalety. Wadą jest waluta do której jeszcze przez długi czas państwa nie bd w stanie przyjąć oraz polityka wewnętrzna unii potrzeba jej jeszcze dużo czasu że by urosła w siłe puki co jest tylko szansą na rozwinięcie krajów takich jak polska.
Unia Europejska ma mnóstwo zalet, ale i mnóstwo wad. Gdyby nie członkostwo w UE, Polska nie miałaby funduszy na przeważającą większość zrealizowanych i realizowanych inwestycji. Zamknięte granice uniemożliwiłyby tak szybki rozwój transportu międzynarodowego, nie powstałoby wiele miejsc pracy, a polityka zagraniczna leżałaby u nas i kwiczała. Z drugiej strony - wiele wymogów unijnych sprawia, że społeczeństwo sporo musi się natrudzić, że często musimy zacisnąć zęby i wydać więcej pieniążków, by móc spełniać narzucone normy. Zastanawia mnie, jak to będzie w przypadku ograniczenia zużycia dwutlenku węgla i stworzenia domów energooszczędnych, teraz jeszcze są jakieś dofinansowania na modernizację starszych budynków, ale jak to będzie za kilka lat, gdy posiadanie energooszczędnego domu będzie wymogiem, a przecież nie każdego będzie stać na solary, czy inne pompy ciepła.
Zbiurokrytyzowany moloch na glinianych nogach, bliższy upadku niż zjednoczenia. Wzajemne animozje wielu narodów są niedopokonania tylko pieniędzmi.
Dokładnie. Szkoda tylko, że w mediach nadal trwa propaganda gdzie pokazują jak UE jest świetna itp.


--------------------
taśmy przenośnikowe transcomfort
Moim zdaniem unia powstała po to aby konkurować z Chinami i USA. Wszystko kręci się wokół dużych pieniędzy i jak to już jest w Europie od lat Niemcy mają najwięcej do powiedzenia. Z tego co wiem to na 100 euro wydanych w Polsce aż 90 euro wraca do Niemiec..



______________________________________
Zobacz koniecznie pompa ciepła Gdańsk!
Dla wszystkich, którzy tak jak ja nie cierpią tego euro sojuzu polecam filmy z panem Nigel Farage'm, który siedzi w Unii i "mówi jak jest" Wink
nie do końca mówi jak jest, ale fakt, że nieźle czasami po nich jedzie Wink
Zobaczycie że kiedyś to wszystko pęknie. Takich krajów jak Grecja jest wiele. Same nakazy itd. Z drugiej strony Polska nie umie powiedzieć NIE. Nasz rząd to cieniasy nie umiejący powiedzieć otwarcie nie zgadzamy się i będziemy wędzić kiełbasę i oscypki itd itp. Same zaostrzone wymogi dotyczące hodowli czy firm wykonujących transport międzynarodowy. Kiedyś Pan Stefan jeździł Jelczem , pił mleko od krowy , jadł jaja prosto od kury ze wsi i miał serce jak dzwon. Wszystko pachniało świeżością. A teraz sztuczne jaja robione w fabryce. Zobaczycie że to pęknie.
fajnie zamaskowany spam, tylko piszesz takie farmazony że szkoda straciłem kilkanaście sekund na czytanie tych wypocin i nikt mi tego czasu nie zwróci
Stron: 1 2
Przekierowanie