Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Dawcy szpiku i krwi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dlugo sie zastanawialem w jakim dziale zamiescic ten temat i w koncu doszedlem do wniosku ze ten bedzie najlepszy.

Czy ktos z was jest dawca szpiku lub krwi?? Wiem ze wiekszosc userow forum jest nieletnia, ale sa tu rownierz osoby majace conajmniej 18 lat. Ja osobiscie od 2 lat systematycznie oddaje krew, oddaelm juz prawie 5 l i czuje z tego powodu swego rodzaju dume. Jestem rownierz zapisany do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawcow szpiku i Krwi Pepowinowej. Uwazam ze kazda osoba ktora nie ma zadnych przeciwskazan zdrowotnych powinna regularnie oddawac krew oraz zapisac sie do rejestru dawcow szpiku. Oddawanie krwi moze zajac sporo czasu, ale warto to robic, co prawda wbijanie wielkej igly w zyle czasem jest bolesne, ale mysl ze dzieki temu mozna uratowac komus zycie, zdecydowanie wynagradza 15 minut dyskomfortu. No i dostaje sie 8 czekolad za free xD Zapisanie sie do rejestru dawcow szpiku zajmuje gora 30 min czyli tylko troche, a ktos wlasnie teraz moze czekac na twoj szpik. Jezeli ktos chcialby wiedziec wiecej na temat oddawania szpiku polecam zajrzec na strone http://www.szpik.info/
W tym roku po raz pierwszy oddałam krew. Czułam się bardzo dobrze przez cały zabieg jak i po. Te 8 czekolad i soczek zrobiły na mnie niezłe wrażenie, założyłam się z kolegą, że odda mi swoje jeśli zemdleje xD ale wszystko było ok.
W przyszłości też zamierzam oddawać krew, o ile nie będzie dla mnie takich przeciwwskazań. Mam nadzieje, że tylko nie będę tam mdlała, bo niestety czasem mi to się zdarza jak zobaczę, że dość mocno się skaleczyłam xD
Mam zamiar oddawać krew, zawsze o tym marzyłam tak samo jak na prawo jazdy musiałam wpisać swoją grupę krwi oraz zaznaczyć że czy jeśli zginę w wypadku to czy chcę oddać organy. Oczywiście zaznaczyłam że tak.
Fajny kraj ta irlandia ; ( u nad czegos takiego nie ma ;/

Ale ja nie moge swej krwi oddac gdyz mam zoltaczke xD
chciałbym, ale nie mogę musiałbym zrezygnować z paru rzeczy a nie chcę Smile
Ja również od kilku lat regularnie oddaję krew - uważam, że praktycznie każdy człowiek powinien się nad tym zastanowić. Dzięki temu można uratować czyjeś życie.
____________________
badanie posadzek antyelektrostatycznych - najlepsze ceny i profesjonalna obsługa
Ja strasznie żałuję, że nie mogę oddawać krwi. Dziwię się właśnie osobom, które mogą oddawać krew, a tego nie robią.
Ja nie jestem (jeszcze) ale jeden z takich dawców uratował mojego dziadka. Teraz dzięki tamtej osobie mogę patrzec jak dziadek denerwuje się przed komep gdy gra w swoją ulubioną grę na http://klubseniora.pl/. Nigdy się nie odwdzięczę tej osobie. Podarowała dziadkowi drugie życie.
To wspaniałe, że są tacy ludzie którzy nie myślą tylko o siebie. Ja regularnie oddaje krew i mam nadzieje, że komuś w tym pomagam bo oczywiście taki jest tego cel.
Stron: 1 2
Przekierowanie