Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Wybór studiów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Akurat w dzisiejszych czasach ciężko określić, jakie kierunki mają przed sobą najlepszą przyszłość. Rynek pracy zmienia się tak szybko, że nigdy nie wiadomo, co będzie najbardziej w modzie za kilka lat. Od dawna jednym z kierunków, które cieszą się duzym zainteresowaniem jest http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarzadzanie-i-s topnia,2,2,259,54,259 Warto zapoznać się z taką ofertą edukacyjną, bo akurat osoby zarządzające będą potrzebne zawsze w każdej firmie.
nie ma czegoś takiego jak kierunki, po skończeniu których będziemy mieć gwarancje zatrudnienia.
Społeczeństwo się starzeje to może coś związanego z opieką nad osobami starszymi. Na przykład fizjoterapia albo rehabilitacja
Dziewczyny ja pomyślałabym nad jakimś studium kosmetycznym czy coś w tym stylu, to takie teraz na czasie i praca po tym jest. Oczywiście wiadomo musi Was to kręcić inaczej nic z tego nie wyjdzie Moja siostra zapisała się teraz i zaczyna roczne studium wizażu i stylizacji w Międzynarodowym Studium Dziewulskich , wspaniała szkoła wiele dobrego czytałyśmy o niej i wiele można się nauczyć tam , także jeśli was to kręci w jakiś sposób lubicie takie rzeczy to może warto pojechać gdzieś dalej i spróbować swoich sił. Zerknijcie na ich stronkę poczytajcie sobie http://www.dziewulscy.pl/
Bez przesady - dobre wykształcenie to podstawa i na pewno nie są takim studia kosmetyczne. No bez jaj!
Według mnie dobre wykształcenie to podstawa.Bez niego nie masz szans w przyszłości.

_______________________________________________________________
Jeśli sala na wesele to tylko tutaj.
Czy by pracować w archiwum trzeba kończyć jakieś specjalne studia czy wystarczy szkolenie z instrukcji kancelaryjnej ?
Ja wybrałam prawo i nie żałuję. Co prawda obawiałam się czy sobie na pewno poradzę z taką ilością nauki ale postanowiłam zaryzykować bo w końcu ten kierunek otwiera wiele drzwi. Studiowałam na Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu. Wybrałam prywatną uczelnię bo wg mnie studia wyglądają na takiej zupełnie inaczej niż na państwowej i nie myliłam się :) Mieliśmy dużo praktyki, zajęcia były bardzo ciekawe, prowadzili je prawnicy z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Mieliśmy też zajęcia uzupełniające których tematykę wybieraliśmy sami co przełożyło się na to, że zdobyliśmy więcej wiedzy. W dodatku bardzo chwalę sobie praktyki które odbywaliśmy bo dzięki nim nawiązałam wiele kontaktów i po studiach pracę dostałam od ręki :) Dlatego właśnie uważam, że poza kierunkiem istotne jest to co dana uczelnia może nam zaoferować :)
Tutaj masz szczególną rację. Co prawda może i nauki jest więcej niż na innych kierunkach, ale jeśli ktoś wybiera taki kierunek to musi się z tym wiązać. Uczelnia prywatna jest o wiele lepsza od państwowej, gdyż samo podejście profesorów jest zupełnie inne. Ja długi okres zastanawiałem się nad pójściem na prawo, ale jednak wybrałem inny kierunek. Na stronie internetowej https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/po...istracyjne widziałem jednak, że można wybrać się na Prawo administracyjne na studiach podyplomowych. Co prawda pracę magisterską właśnie piszę, więc od nowego semestru mógłbym zacząć te studia na podyplomówce.
Wybór studiów powinien być bardzo indywidualną decyzją i owszem można się poradzić kogoś i posłuchać opinii odnośnie różnych kierunków czy uczelni ale nie można na tej podstawie podejmować decyzji. Ja wybrałam w październiku Studia MBA Chorzów: http://studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/chorzow/korzysci i była to tylko i wyłącznie moja decyzja-mam nadzieję, że nie będę jej żałowała!
To prawda, że rynek sie zmienia i zmieniają się kierunki będące na topie. Ale to co nigdy nie traci na wartości to nauka języków obcych - https://lincoln.edu.pl/warszawa/terminy-zajec/. Nie ważne czy macie wykształcenie humanistyczne czy ścisłe to język i tak zawsze pojawia się jako podstawowe wymaganie w ogłoszeniach o pracę. Dlatego warto jak najwcześniej zacząć naukę, żeby później mieć łatwiejszy start w życiu.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie