Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Powstanie Warszawskie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam jak każdy z nas wie a przynajmniej powinien wiedzieć wczoraj obchodziliśmy 68 rocznicę jednego z najbardziej krwawych powstań w historii.
Wielu sądzi , że powstanie te było nie potrzebne ale wyobraźcie sobie taką oto sytuację front wschodni był coraz bliżej Warszawy a co za tym idzie wojska niemieckie było rozproszone więc wszyscy razem zgodnie ustalili że to może być szansa dla Polski.
Bardzo ważnym faktem wybuchy powstania był także fakt nieudanego zamachu na Hitlera dnia 20 lipca wtedy żołnierze polscy jak i rząd na uchodźctwie wyczuł swoją szansę na odrodzenie Polski i wskutek tego Warszawa została odłączona z tak zwanego planu "Burza" i nakazano im walczyć o niepodległość Warszawy jeżeli będzie tylko taka okazja.
Ta okazja nadarzyła się dnia 31 ponieważ już w samej Warszawie było słychać strzały z dział artyleryjskich i to była już ostatnia szansa aby rozpocząć powstanie postanowiono następnego dnia o godzinie 17:00 rozpocząć walki z okupantem.

Samego przebiegu powstania nie będę opisywał z racji tego , że wszystkie ważne informacje można znaleźć tutaj
http://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_warszawskie
http://www.pw44.pl/godzinaw.htm

Natomiast chciałbym opisać co zauważyłem będąc wczoraj w Warszawie.
A więc na początku wśród młodszych jak i starszych kibiców Legii było widać bardzo wielkie poruszenie i było widać jak bardzo ważny jest to dla nich dzień. Siedząc w jednym z pobliskich barów zauważyliśmy Legionistów którzy nieśli ze sobą wielką sektorówkę
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...2964_n.jpg od których później dostałem koszulkę każdy pocisk- jeden niemiec

Rozmawiałem także z powstańcami i jeden z nich opowiedział mi bardzo ciekawą historię.

Podczas walk o barykady jego przyjaciel został ranny nie mógł chodzić a nadjeżdżały niemieckie czołgi i był rozkaz ucieczki.Czołgi miały za zadanie dobijać rannych ponieważ Hitler rozkazał zabijać jak najwięcej ludzi i nie brać jeńców więc zaczęli uciekać a jego przyjaciel wyciągnął granat z kieszeni i kiedy czołg na nim przejeżdżał wyjął zawleczkę zębami i wysadził czołg sam zginął ale zabił też bardzo wielu niemców!
Drugą bardzo ważną rzeczą jest opisać to jak Ci ludzie umierali oni byli święcie przekonani że już niedługo walka się zakończy że ruscy przyjadą i pomogą ocalić Warszawę lecz jak każdy wie tak się nie stało.
Po prostu wierzyli w to i byli z tego bardzo dumni.

Zapytałem także powstańca dlaczego akurat ta data on na to odpowiedział "atmosfera była już tak napięta , że prędzej czy później powstanie by nastąpiło a lepiej żeby prowadzili je wojskowi niż ludność cywilna"

A teraz coś czego w mediach nie zobaczycie czyli

Kibole powstańcom
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...8877_n.jpg Widzewska Zduńska Wola
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...2509_n.jpg Stal Stalowa Wola

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/h...6120_n.jpg ŁKS Łomża
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/h...5644_n.jpg Stalówka

http://narodowcy.net/wp-content/uploads/...24x571.jpg mecz rozgrywany 1 sierpnia 2012 roku we Wrocławiu pomiędzy Śląskiem Wrocław a Helsingborg IF

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...4514_n.jpg Stomil Olsztyn
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...4479_n.jpg GKS Bełchatów
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/h...7499_n.jpg Lechia Gdańsk
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...3866_n.jpg Korona Kielce
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/h...8580_o.jpg Stilion Gorzów
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/h...4663_n.jpg Chicago obecnych 5 Jagiellończyków, 1 ŁKS Łódź, 1 GKS Katowice
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/h...1309_o.jpg Odra Wodzisław

EDIT: A tutaj jeszcze bardzo piękne słowa z marszu obchodzonego roku temu skierowane do kibiców http://www.youtube.com/watch?v=cIDkhBjOS3w

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
"Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie"

EDIT:2 Dodano więcej zdjęć
W sobotę mam harcerski obchód właśnie z okazji rocznicy powstania Warszawskiego. Podziwiam wszystkich mężczyzn którzy dumnie walczyli o Polskę... Nie ważne czy mieli rodziny byli patriotami dlatego zmieniając lekko temat myślę że wojsko nadal powinno być obowiązkowe bo rodzą nam się te pedałki w rureczkach a potem idą na fryzjerów czy coś takiego i nie daj Boże kiedyś znów wybuchnie wojna i jakich ludzi do walki będziemy mieli ? Moim zdaniem ten dzień jest jednym z najważniejszych dni w roku tyle ludzi się poświęciło dlatego każdy kto będzie czytał ten temat powinien chociaż przez chwilę pomyśleć o tych ludziach, oddali życie za nas abyśmy my mogli rodzić się w kraju o który oni dumnie walczyli.
".........czy coś takiego i nie daj Boże kiedyś znów wybuchnie wojna i jakich ludzi do walki będziemy mieli ?........." Ola zostają kibole i bandyci czyli ja i moje grono dla których ten kraj jest ważny zobacz że nigdy nie było tak że któraś rocznica nie była upamiętniana potrafimy się bić i to o to wie każdy.
Ale masz rację wojsko powinno być obowiązkowe ale ja chciałem iść do wojska lecz wiem że się nie dostanę "w kartotece blizny" a tam trzeba być czystym.

I uwierz mi jeżeli zajdzie taka potrzeba to ubierzemy barwy i pójdziemy walczyć za ten kraj i za wolność naszą i waszą przecież Solidarność powstała na Lechii Gdańsk spytaj jej założycieli to tam się odbywały najważniejsze spotkania!
(02-08-2012 12:56)Snorlax napisał(a): [ -> ]Ola zostają kibole i bandyci czyli ja i moje grono dla których ten kraj jest ważny zobacz że nigdy nie było tak że któraś rocznica nie była upamiętniana potrafimy się bić i to o to wie każdy.
serio myślisz że to wystarczy ? Każdy powinien iść za swój kraj... każdy powinien o niego walczyć i myślę że kobiety też powinny mieć do tego prawo.
Powstańców było o wiele mniej trzymali się 63 dni to my też damy rade pamiętaj nie liczy się ilość lecz jakość i serce do walki a my je mamy dzięki takim ludziom jak Ci powstańcy i wiemy że możemy zwyciężać
A co do kobiet one bardzo wielką rolę odgrywały w powstaniach zajmowały się rannymi a nawet walczyły!

Tak i myślę że to wystarczy jest nas w Polsce bardzo dużo jesteśmy waleczni a wojsko nam też pomoże! W większości w wojsku są także kibice bo to oni zostają na stałe jak znajdę to Ci wrzucę graf na murze Górnika Zabrze w Afganistanie, flagę Wisły Kraków i wiele wiele innych
Od siebie chcę dodać że upadek komuny rozpoczął się od buntu kiboli w gdańsku którzy odegrali dużą role w upadku komuny. Tylko nie mówi się o tym w necie jest dokument na ten temat gdzie wypowiadają się Ci kibice jak to wyglądało itp. To taka ciekawostka tylko Wink
Ja o tym bardzo dobrze wiem!
Co jak co, ale muszę przyznać Ci rację. Co gdyby trzeba było iść walczyć za swój kraj? Kto prędzej będzie na to gotowy? Kibole czy metroseksualni chłopcy z kawą w ręku?
Powstaną wszyscy raperzy tez do tego się przyczyniają
http://www.youtube.com/watch?v=TgGtb2Q5N...re=related bardzo dobry tekst odnośnie do ojczyznySmile
wczoraj około godziny 19:50 na stadionie miejskim we wro puścili HG -63 dni chwały <3
Stron: 1 2
Przekierowanie