Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Przedszkole w Częstochowie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy jest ktoś z Częstochowy?
Czy u nas trudno jest dostać miejsce w przedszkolu?
To dla mnie temat dopiero na 2018 rok, ale mocno mnie on interesuje...
Ale w publicznym? Niestety, ale bardzo trudno. Sytuacja nie wygląda zbyt dobrze przez zmienione przezpisy - w przedszkolach pozostało więcej dzieci, niż są w stanie przyjać i to jest kluczowym problemem. Nasze dziecko chodzi do prywatnego przedszkola...
Hmm... ale są jakieś statystyki? Ile osób na miejsce?
Interesuje mnie głównie Parkitka. Bo to jest tak, że przedszkole można mieć tylko na własnej dzielnicy, zgadza się?
oficjalnych to chyba nie ma, ale słyszałam, że kilka osób na miejsce. Najgorzej jest na tych dzielnicach, gdzie jest mnóstwo rodzin z dziećmi np. na północy czy parkitce. Tam najtrudniej o miejsce, nawet w porządnych przeszkolach prywatnych. Tutaj też rezerwowałam miejsce na początku roku.
A Wy z jakiej dzielnicy i w jakim przedszkolu?
Bo zakładam, że jesteście z Częstochowy. Zgadza się?
Na Grabówce, przedszkole Sowa, językowe, z własnym podwórkiem, świetne moim zdaniem pod każdym względem.
A ogólnie wszystko utrzymane jest tam na naprawdę bardzo dobrym poziomie.
Tak na podstawie zdjęć/opisu na stronie i na FB wygląda to bardzo fajnie.
Co oznacza przedszkole językowe? Bo chyba język angielski to dzieci mają teraz we wszystkich przedszkolach od początku nauczania, co nie?
Ale to mowa o zupełnie innym poziomie. W przedszkolach publicznych masz po 15 minut tygodniowo, w przedszkolu językowym dzieci mają większość zajęć po angielsku i po prostu po tych kilku latach przedszkola idąc do podstawówki wyprzedzają językowo dzieci z publicznych o kilka lat. Poważnie ;-)
Nie sądziliśmy, że różnicę są aż takie. Muszę zobaczyć to miejsce jeszcze dokładnie i pogadać z innymi ludźmi. Ale ogólnie jesteśmy z tym miejscem zdecydowanie na tak.
Wybierając przedszkole powinniśmy wybrać możliwie jak najlepsze. To właśnie w wieku przedszkolnym dziecko jest najbardziej chłonne wiedzy i najszybciej się rozwija. Warto przy wyborze również kierować się tym czy przedszkole posiada firmę cateringową, czy stołówkę. Ja preferuję pierwsze rozwiązanie, gdzie firma cateringowa codziennie dowozi do przedszkola świeżo przygotowane posiłki. Preferowanym sposobem odżywiania tego typu firm jest tak zwana Zielona Kuchnia, która dostarcza dzieciom nie witaminy poprzez pożywne posiłki.
Stron: 1 2
Przekierowanie