Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Ćwiczenia przyczyną bólu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mój brat przed zawodami bardzo intensywnie ćwiczy, nie stosuje żadnych odzywek itd. Po ostatnim meczu mocno narzekał na bóle w kolanach. W tym artykule http://www.bolikolano.pl/pacjenci/zrozum...index.html było wspomniane, że zbyt intensywny sport może być tego przyczyną. Ciekaw jestem czy to tylko zwyczajny ból czy grozi mu jakaś choroba?
może być łękotka, lepiej iść do lekarza
Ćwiczenia, szczególnie nieprawidłowo wykonywane, czy zbyt intensywnie mogą dawać się we znaki.
Faktycznie, czesto źle dobrane ćwiczenia mogą powodować bóle i inne dolegliwości. Właśnie dlatego warto ćwiczyć na takich sprzętach jak rower treningowy Assault AirBike z http://sportsst.pl/produkty/ i inne podobne, które są przystosowane do dużych obciążeń. Dzięki temu Wasze zdrowie będzie na najwyższym poziomie.
Dlatego tak ważne jest, aby ćwiczyć pod okiem specjalisty. Najlepiej znaleźć sobie dobrego trenera personalnego i ćwiczyć z nim. Siłownia Energym w Krakowie ma u siebie wielu bardzo dobrych instruktorów, możesz o nich poczytać na przykład tutaj: http://www.energym.com.pl/4-enerteam. Warto zarezerwować sobie chociaż kilka zajęć z takim trenerem.
może to są bóle przeciążeniowe. Jeżeli ból pojawia tylko po treningu i nie utrzymuje się długo to całkiem możliwe.
Zła technika wykonywania ćwiczeń, bądź też zbytnie przemęczenie może wywołać ból. Nie można od razu ćwiczyć na maksa, tylko powoli progresywnie zwiększać ciężary czy ilość powtórzeń w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć.
Polecam umówić się na chociaż jeden trening z trenerem personalnym. Pokaze jak wykonywac cwiczenia i kontuzji sie nie nabawisz
Super, dzięki wielkie za sprawdzone porady Smile
Intensywne treningi zawsze mogą być przyczyną bólu, dlatego jeśli prowadzi ktoś bardzo aktywny tryb życia, to powinien stosować odpowiednie suplementy diety, które wzmocniłyby poszczególne partie ciała, mięśnie, stawy, ścięgna. Warto też w razie czego udać się do sprawdzonego ortopedy, ponieważ problem leżeć może po zupełnie innej stronie, a nasila się dopiero przy treningu. Sprawdzonym ortopedą jest z pewnością Adrian Stępiński z Poznania (podaję adres jego strony http://adrianstepinski.com/). Miałam okazję korzystać z jego pomocy i uniknęłam dzięki temu wielu problemów. Blush
Stron: 1 2
Przekierowanie