Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Kaloryczny banan :/
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zawsze rodzice powtarzali, jedz owoce, są zdrowe, dlaczego więc ma tyle kalorii? http://kobieco.pl/ile-kalorii-ma-banan/ przecież jedząc go systematycznie można ładnie przytyć...?! czy rzeczywiście wszystkie owoce są tak zdrowego jak się nam wydaje?
W nadmiarze wszystko szkodzi. A jeśli chodzi o owoce, to trzeba je jeść do południa. W najgorszym wypadku 3 godz. przed snem. Co do bananów to mój młodszy brat je uwielbia. Dlatego poza pudelkiem na kanapki kupiłem mu fikuśny pojemnik http://sklepholenderski.pl/p/72/517/pude...iowki.html Młody szczęśliwy, bo banan jest świeży i nie pognieciony. No i podręczniki są bezpieczne.
Banan jest kaloryczny jak na owoc, ale ogólnie nie, np. podobnie jak ziemniaki w grupie warzyw. Najzdrowsze dla nas są polskie owoce, dojrzewające w słońcu, nie pryskane. Jednak cytrusy też mają wartość. Banan ma jeszcze tę zaletę, że jest lekkostrawny.
Kalorie są potrzebne naszemu organizmowi, więc jak nie bedzie się jadało całej kiści bananów na raz to nie zaszkodzi i się nie przytyje Big Grin
Bez przesady.... Banan jest przede wszystkim zdrowy, dlatego nie trzeba go od razu wykluczać z diety.
A ja lubię banany i je jem. Oczywiście nie w jakichś ogromnych ilościach ale wszystko jest dla ludzi.
Banan jest kaloryczny w porównaniu do innych owoców, ale ogólnie wcale nieSmile tak samo ludzie mówią o ziemniakach, co też nie jest prawdą. Poza tym banany są sycące, więc myślę, że ich spożywanie wcale nie zaszkodzi nawet osobom będącym na diecie. Jedynie w przypadku cukrzycy są niewskazane.
Warto sprawdzić kaloryczność warzyw i owoców.

__

opony zimowe klasy premium
Byle nie za dużo Wink Banan daje Ci dużo energii, dobry jest na śniadanie Big Grin
Kalorie są praktycznie we wszystkim, ale jest różnica pomiędzy kaloriami w bananie, a na przykład w chipsach.
Stron: 1 2
Przekierowanie