Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Trądzik u nastolatka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Co kupić na trądzik dla nastolatka? Syn mojej siostry, poprosił mnie abym coś mu znalazła dobrego bo ja się znam na kosmetykach. Ale szczerze na trądzik nigdy nic nie kupowałam i nawet nie wiem czego szukać. On w klasie maturalnej, nie ma czasu na używanie wielu kosmetyków, coś do oczyszczania i jakiś żel na wypryski? Doradźcie.
No to ciocia teraz nie możesz zawieść. W tym wieku trądzik to norma, aż się dziwię że sam z siebie czegoś chce używać. Mój syn nie dał sobie nic nałożyć, mycie buzi tylko żelem pod prysznic.. kilka lat wyglądał tragicznie i teraz zostały ślady po trądziku.
Na pewno musi cerę dobrze oczyszczać, regularnie przede wszystkim. Z multifunkcyjnych kosmetyków na trądzik bardzo polecam koncentrat przeciw niedoskonałościom Cleanance Comedomed, Avene. Na całą twarz niech nakłada rano. On raz redukuje niedoskonałości, ogranicza powstanie nowych to jeszcze dobrze i na długo matuje cerę. Zapach szybko się ulatnia, dość wodnisty jest ale dobrze się wchłania i opakowanie na długo wystarczy.
Zgadzam się, ten koncentrat z Avene też miałam, jako nastolatka również stosowałam, Pani doktor mi dała jak poszłyśmy z mamą na wizytę. I pomógł mi, po tygodniu już była różnica.
Według mnie w przypadku trądziku najlepiej od razu udać się do sprawdzonego dermatologa.
Dzięki dziewczyny, to taki kupię w takim razie. I żel do mycia z tej samej serii. Tak myślałam, że lepiej dermokosmetyki, sama wolę w aptece kupować dla siebie jak w drogeriach. Przynajmniej mnie takie nie uczulają, nie podrażniają.
Mam 17 lat i też trądzik, z Avene kosmetyki na zalecenie dermatologa stosuję właśnie. Można je stosować z lekami które mi przepisał. Widzę różnicę, moja mama też mówi, że lekarz się wstrzelił z zaleceniami. Mam nadzieję, że tak już zostanie i stan się nie zaostrzy tylko wyprysków będzie mniej.
Myślę, że pomocne mogą być odpowiednio dobrane dermokosmetyki. Rzuć okiem tu https://fashionpost.pl/dermedic-dlaczego...ielegnacji - ciekawy artykuł o tym, dlaczego warto stosować dermokosmetyki w codziennej pielęgnacji. Wybór dermokosmetyków jest teraz spory i warto znaleźć takie, które będą idealne dla naszej skóry, która potrzebuje szczególnej pielęgnacji.
Warto isć do dermatologa. Lekarz zawsze będzie wiedział co w takiej sytuacji zrobić. Mój brat miał problem z trądzikiem, mieszkamy w Toruniu, wiec znalazł bardzo dobra lekarkę A Badzian w przychodni Nasz Lekarz. Bardzo skutecznie pani doktor wdrożyła leczenie.
Myślę, że większość natolatków ma taki problem... lekarze przepisują silne leki często a czasami kwestia pielęgnacji, dobre kosmetyki z apteki i skóra się poprawi. Tylko potrzeba regularności, młoda osoba musi sobie zdawać sprawę i wiedzieć jak o skórę dbać.
Stron: 1 2
Przekierowanie