Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: problem z zusem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
mam problem z zusem - miałam kontrolę i dostałam pismo że twierdza iż mam fikcyną działanośc. przez to że miałam l4 i po porodzie opieke na dziecko. co mam zrobic?
ciężka sprawa, podobno teraz są zmasowane kontrole zusu bo muszą wyrobić jakąś średnią ściągalność Sad może jakiś prawnik?
zdecydowanie prawnik, radca prawny ktokowiek, kto ogarnia prawo pracy. Bez tego ani rusz. Jeśli jesteś pewna swoich racji i nie byla to fikcyjna firma to walcz.
Mogę ci polecić Centrum Prawa Pracy - pomogli mi podczas podobnej kontroli ze strony ZUS. Sprawa ciągła się ponad rok, ale wygrałam i nie musiałam oddawać kasy. Chory kraj, ale dobrze że działają takie firmy.
Dzięki, tak zrobię - spróbuję się z nimi skontaktować i powalczyć bo wiem że racja jest po mojej stronie! Dzięki bardzo za pomoc.
Dzwoniłam i jestem umówiona na pierwsze spotkanie. NA razie cieżko powiedzieć co z tego bezie ponieważ prawnik musi zapoznac się dokładniej z dokumentacją.
Jeśli macie problem ze spłatą ZUS, to tutaj https://www.splatachwilowek.pl/splata-zus-us/ jest namiar na stronę, gdzie można się dowiedzieć w jaki sposób wyjść z takiej sytuacji. Myślę, że taka wiedza może się okazać niezwykle pomocna. Pomyślcie o tym. Jeśli takich należności nie będziecie regulować w terminie, to może być problem.
A macie może jakieś swoje sprawdzone poradniki jeżeli chodzi o ZUS - nigdy nie wiem gdzie szukać informacji.
Już kolejna taka sprawa, o której czytam. Współczuję bo pewnie ZUS nie ma podstaw aby tak sądzić. Sama kiedyś byłam świadkiem w sądzie przy sprawie założonej przez moją byłą szefową, której ZUS podważył prawo do zasiłku na takiej samej podstawie. Zatem radzę zacząć zbierać świadków którzy potwierdzą prowadzenie działalności.
Wydaje mi się, że w takich sytuacjach jak nie macie doświadczenia najlepiej jest korzystać z usług radców prawnych. Nie napisałeś z jakiej miejscowości jesteś, ale ja serdecznie mogę Ci polecić kancelarię https://l-inkaso.pl/radca-prawny-w-wejherowie/ mają duże doświadczenie, a dodatkowo ceny za ich usługi nie są jakoś szczególnie wygórowane.
Pozdrawiam !
Stron: 1 2
Przekierowanie