Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Deja vu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Déjà vu (fr. już widziane) - odczucie, że przeżywana obecnie sytuacja wydarzyła się już kiedyś, w jakiejś nieokreślonej przeszłości, połączone z pewnością, że to niemożliwe.

Déjà vu jest zjawiskiem posiadającym następujące cechy:
* występuje nagle,
* trwa jedynie kilka sekund,
* osoba doświadczająca jest krytyczna wobec swojego odczucia (tzn. wie, że to, czego doświadcza, jest w praktyce niemożliwe),
* osoba doświadczająca nie jest w stanie podać, kiedy miało miejsce to "wcześniejsze" wydarzenie (które jakoby teraz się powtarza),
* wrażenie dotyczy nie widoku pewnego pojedynczego przedmiotu, budynku czy człowieka, ale całej sytuacji. Osoba ma wrażenie, że powtarza się pewna chwila z jej życia,
* czasami pojawia się przekonanie o możliwości przewidzenia co się za chwilę wydarzy (prekognicja),
* zjawisku temu towarzyszy aura niesamowitości, tajemniczości.

co sądzicie na ten temat ? Jaka jest wasza teoria tego że tak się dzieje ? Czekam na wasze odpowiedzi Smile.
Po prostu mózg człowieka ma niezbadane możliwości i może podczas snu przewidział taką sytuację i od tak sobie powstaje deja vu ^^
Miałem coś napisać, ale podzielam zdanie Bankai Wink
Deja Vu chyba rzecz która najczęściej mi się zdarza, często mam wrażenie że juz coś robiłem kiedyś lub że coś sie stanie np. ktoś sie przewrócił i wiem że to juz było xd. Lecz największe Deja Vu mam po imprezach haha Big Grin...
Misterio, często padasz i zaczynasz od ostatniego Check Pointu ^^
nie zaczynam od startu czyli od łóżka ^^
Nie zgranie między półkulami mózgowymi. Informacja dociera szybciej do jednej, niż drugiej.
dla mnie deja vu to dowód na istnienie reinkarnacji.
Figle ktore płata nam mozg i tyle ; D

A Deziawuuu mam czesto Big Grin az za czesto, najczesciej jak jezdze samochodem, co chwile mam wrazenie ze ktos juz tak jechal kolomnie, albo skrecal wlasnie w ten sposob, a ja bylem wlasnie w tym miejscu Big Grin dziwne uczucie, nie powiem Big Grin
ja jakoś często mam Big Grin
Stron: 1 2 3
Przekierowanie