Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Kasacja nie używanych kont // zagrożenie dla forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Generalnie zauważyłem że forum jest atakowane przez spamerów.
Powstają konta, które są onlina przez kilka sekund, mają ustawione urodziny na aktualne dni, i są to konta, na których podane są dość podejrzane linki. (nie sprawdzałem ich, sam ich wygląd jest zwyczajnie podejrzany)

Moja propozycja, a raczej prośba jest skierowana do administracji. Dobrze by było napisać skrypt, który automatycznie kasuje konta po dwóch dniach, które nie są aktywne po założeniu. To obciąża serwer, co prawda większość ludzi zapewne je olewa, ale właśnie trzeba walczyć z tym obciążeniem bo z czasem może to na prawdę spowolnić pracę naszego forum.
Bez sensu po prostu wgrać jakieś zabezpieczenia do rejestracji!
Bo na przykład ktoś wyjedzie na wakacje a nie każdy ma laptopa lub telefon z internetem i co skasują mu konto trochę śmieszne...
"które nie są aktywne po założeniu"

Czytaj dokładnie.
A jest w ogóle jakaś aktywacja? bo ja np mogę używać każdego działu na forum a nie aktywowałem nic na swojej poczcie. Smile
Nie ma. Przez aktywność mam na myśli użytkowanie. Te konta były online przez kilka sekund, więc napisanie skryptu było by ok. bo dotyczyło by kont, których ogólna aktywność trwała nie więcej niż 20 sekund np. i po dwóch dniach takie były by kasowane. Limit ustaliliby administratorzy nie mówiąc nam jaki czas konkretnie był ustawiony, i po dwóch dniach takie konta by znikały, by nie obciążać serwera. Użytkownicy nie musieli by się martwić o swoje konta. Chodzi tylko o te, których celem jest spam.
Teraz zrozumiałem o co Ci biega teraz uważam że to całkiem dobry pomysł zobaczymy czy możliwy do zrealizowania przez Administracje.
Oczywiście Jacky sprawa zostanie rozpatrzona Smile.
Zróbcie że konto będzie usuwane po 4 mies. nieaktywności, tak będzie dobrze ^^
Przekierowanie