Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: ceny pradu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Słyszałem że najmniejsze opłaty za energię elektryczną pobiera pge mielec. Jestem ciekawy jak wygląda u nich propozycja dla firm w dostawie prądu. Korzysta ktoś z ich oferty? Muszę zmienić dostawcę prądu.
Z tą ustawą o dywersyfikacji dostawców prądu to niezła lipa. U mnie na przykład na Śląskim i tak jest tylko jeden operator, który ma słupy, okablowanie i serwis 24/h. Jak z nimi konkurować? No jak? To też konkurencji nie ma.
Bez względu na to, jak dużo płacicie za energię elektryczną, warto moim zdaniem wiedzieć, jak czytać rachunki za prąd. Na pewno zdajecie sobie sprawę z tego, że na ostateczną kwotę nie składa się tylko rzeczywiste zużycie energii. Są tam również różne dodatkowe opłaty. Czy wiecie, jakie dokładnie? Potraficie taki rachunek za prąd dokładnie przeanalizować?
Ale rachunki nie muszą być wcale takie wysokie, ale trzeba wybrać dobrego dostawcę. Mnie osobiście teraz zainteresowała oferta energii firmy Veolia - chyba z nimi nawiążę współpracę. Oni oferują korzystne warunki, jak chodzi o dostarczanie energii i ich prąd pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Co też jest plusem....
Na rynku jest wielu wytwórców prądu. Szczególnie widać w ostatnim czasie wzrost produkcji energii odnawialnej. Taka produkcja podlega ściśle regulacjom Urzędu Regulacji Energetyki. Jedną z takich regulacji jest np. możliwość pozyskania tzw. gwarancji pochodzenia. Zostawiam namiar na artykuł w tym temacie https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-insty...-i-obrocie .
Nie wiem, jaka jest teraz cena prądu. Pogubiłem się już w tych opłatach, wiem jedynie, że teraz jakieś obniżki cen energii będą do określonego zużycia prądu. Muszę posprawdzać to dokładnie, a póki co, jeśli nie wiecie, gdzie znaleźć wniosek o przyłącze energetyczne, to służę namiarem https://operator.enea.pl/uslugidystrybuc...iadlafirmy.
Przekierowanie