Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Kredyt w obcej walucie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Jakiś czas temu bardzo modne były kredyty hipoteczne w obcej walucie. Do dzisiaj zainteresowani tematem mocno odczuli zasady spłacania po tym jak frank szwajcarski zrobił kredytobiorcom psikusa rynkowego. Teraz nieczęsto słyszy się o tym problemie, dlatego wchodząc na https://ekantor.pl/czy-to-koniec-kredyto...-w-polsce/ można się dowiedzieć o aktualnej sytuacji i uzupełnić swoją wiedzę w tym poradniku.
Jest to opłacalne?
wydaje mi się, że branie kredytu w obcej walucie to zły pomysł :/
Jeśli kredyt to warto poczytać wiele ciekawych wpisów oraz tekstów na https://paniala.pl/wiedza/kredyt-obrotowy/ To strona biznesowo finansowa, która oferuje wiele w tym temacie. Można dowiedzieć się z niej wielu informacji, porad i wskazówek. Profesjonalne dane sprawiają, że jest wiarygodna a prosty język, że czytelna.
zdecydowanie lepiej jest brać kredyt w PLN a nie w innych walutach
Na pewno bym nie wziął kredytu w winnej walucie niż zarabiam, to zbyt ryzykowna sprawa nawet jeśli oprocentowanie czy prowizja byłyby niższe. Wszyscy widzimy zresztą jaką atrakcję teraz mają ludzie spłacający w CHF. A miało być tak pięknie...Dobrze, że na szczęście nie wszyscy pozostają bierni i starają się walczyć z zawyżonymi ratami, np. kupując CHF w e-kantorach. Kantor online wycenia dużo korzystniej niż banki i dlatego gdy w ten sposób robi się przewalutowanie i płaci bezpośrednio we franku raty są niższe.
taki kredyt jest bardzo ryzykowny i według mnie przez to nieopłacalny
Dla mnie to zbyt duże ryzyko, patrz przypadek frankowiczów.
Dokładnie. Przy czym najwięcej tracą Ci którzy korzystają z bankowego przewalutowania. Zamiast tego lepiej aneks do umowy wnieść i CHF kupować w kantorze internetowym. Wystarczy spojrzeć o ile korzystniej walutę wycenia kantor online, a wiadomo taniej kupisz, mniejszą ratę płacisz. Prosty schemat. Jakby nie patrzeć nie warto zaciągać kredytu w walucie.
z tego co wiem to takie kredyty nie są do końca opłacalne, lepiej brać jest w polskiej walucie kredyt
Stron: 1 2 3
Przekierowanie