Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Historia w szkole
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak oceniacie nauczanie historii w szkolach? Moim zdaniem poziom jest fatalny i polega na kuciu dat i nazwisk.
Jakbym był ministrem edukacji to bym trochę pozmieniał nauczanie historii w szkołach. Powinno być więcej faktów ,a nie same daty.
Ja dobrze wspominam historię w szkole średniej, może dlatego, że miałem fajnego nauczyciela. Nie mówił tylko o datach i suchych faktach. Potrafił zainteresować nas tematem. Często robił kartkówki z poprzednich lekcji, temat na który się pisało był dowolny, byle mieścił się w programie nauczania.
Facet miał oprócz wykształcenia humanistycznego, techniczne, opowiadał nam o czołgach, karabinach maszynowych czy samolotach. Miał na ten temat dużą wiedzę. Pamietam jedna z ostatnich lekcji przed maturą, jak mówił o drugiej wojnie światowej, jak Polska w czasie kampani wrzesniowej mogła się obronić przed Niemcami i to mit, ze nie mieliśmy nowoczesnego uzbrojenia.
Jak ktoś ma ochotę, może tutaj o tym poczytać.
(16-09-2018 12:50)tadek33 napisał(a): [ -> ]Jakbym był ministrem edukacji to bym trochę pozmieniał nauczanie historii w szkołach. Powinno być więcej faktów ,a nie same daty.

No i przede wszystkim prawdziwa historia a nie przekłamana. Ostatnio znalazłam swój zeszyt z historii, bo robiłam porządek przed wyprowadzką i wcale tak dużo dat nie było. Wtedy mi się wydawało, no ale może faktycznie w stosunku do wieku to było za wiele. Za bardzo skupiałam się na zapamiętaniu dat a za mało na wyciąganiu wniosków
Oczywiście, ale to właśnie coraz częściej teraz zakłamuje się historię Polski.
Dzięki wielkie za interesujące porady. Na pewno mi się przydadzą Smile
Nigdy nie przepadałam za historią Big Grin
___
ruletka na pieniądze
Ja tam w sumie nie narzekam, ale i też syn skupia się na matematyce, językach obcych i informatyce i to bardzo mi się podobaSmile Też pod tym kątem wybierałam podstawówkę. TakTe Vizja https://gdansk.tevizja.pl/#_ga=2.2060171...1518604893 świetnie zdała egzamin, nawet i przy pandemii wszystko jest profesjonalnie przeprowadzane, każde zajęcia.
Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego kliknij w ten w ten odnośnik. https://tvrepublika.pl/sport/
Także w ofercie księgarni internetowej Tantis znajdziecie bardzo wiele książek przydatnych do nauki dla dzieci i młodzieży. Jest to między innymi seria książek do historii: https://tantis.pl/serie/przeszlosc-to-dzis-5388 . Moim zdaniem przy nauce do matury warto korzystać z różnych pomocy naukowych.
Stron: 1 2
Przekierowanie