Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Historia w szkole
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak oceniacie nauczanie historii w szkolach? Moim zdaniem poziom jest fatalny i polega na kuciu dat i nazwisk.
Jakbym był ministrem edukacji to bym trochę pozmieniał nauczanie historii w szkołach. Powinno być więcej faktów ,a nie same daty.
Ja dobrze wspominam historię w szkole średniej, może dlatego, że miałem fajnego nauczyciela. Nie mówił tylko o datach i suchych faktach. Potrafił zainteresować nas tematem. Często robił kartkówki z poprzednich lekcji, temat na który się pisało był dowolny, byle mieścił się w programie nauczania.
Facet miał oprócz wykształcenia humanistycznego, techniczne, opowiadał nam o czołgach, karabinach maszynowych czy samolotach. Miał na ten temat dużą wiedzę. Pamietam jedna z ostatnich lekcji przed maturą, jak mówił o drugiej wojnie światowej, jak Polska w czasie kampani wrzesniowej mogła się obronić przed Niemcami i to mit, ze nie mieliśmy nowoczesnego uzbrojenia.
Jak ktoś ma ochotę, może tutaj o tym poczytać.
(16-09-2018 12:50)tadek33 napisał(a): [ -> ]Jakbym był ministrem edukacji to bym trochę pozmieniał nauczanie historii w szkołach. Powinno być więcej faktów ,a nie same daty.

No i przede wszystkim prawdziwa historia a nie przekłamana. Ostatnio znalazłam swój zeszyt z historii, bo robiłam porządek przed wyprowadzką i wcale tak dużo dat nie było. Wtedy mi się wydawało, no ale może faktycznie w stosunku do wieku to było za wiele. Za bardzo skupiałam się na zapamiętaniu dat a za mało na wyciąganiu wniosków
Oczywiście, ale to właśnie coraz częściej teraz zakłamuje się historię Polski.
Dzięki wielkie za interesujące porady. Na pewno mi się przydadzą Smile
Przekierowanie