Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Numizmatyka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie,
z tego, co zauważyłam, numizmatyka przeżywa w Polsce swojego rodzaju odrodzenie - bardzo wiele ludzi się tym interesuje, również Ci najmłodsi. Ja sama również od jakiegoś czasu kolekcjonuję monety. Jak uważacie, czy jest to dobry sposób na poznawanie historii? W końcu czytając artykuły na blogach numizmatycznych takich jak http://www.skarbnicanarodowa.org/ można się naprawdę bardzo dużo dowiedzieć... A Wy jak sądzicie? Interesuje się ktoś z Was numizmatyką?
Ja bym poszperał trochę w tym temacie w Internecie. Sądzę, że to może być bardzo dobre rozwiązanie.
Podpytajcie w tej materii znajomych. Sądzę, że to będzie najlepsze możliwe rozwiązanie.
No rzeczywiście takie hobby wraca. Ja sama też dostałam w spadku po dziadku parę monet, ale zastanawiam się czy by ich nie sprzedać.. Ta firma http://numizmatykatorun.pl/ organizuje takie aukcje wiec moze sie z nimi skontaktuje.
Jesli interesuje was numizmatyka, to sporo rzeczy które powinniście wiedzieć na ten temat, zarówno o samym hobby jak i konkretnych monetach znajdziecie tutaj http://www.skarbnicanarodowa.info.pl/ . Sam czasem zaglądam na takie strony w poszukiwaniu nowych informacji mimo, że numizmatyką zajmuję się już pare dobrych lat
Numizmatyka to była kiedyś moja pasja - o ile tak to można nazwać, bo zbierałam po prostu monety. Dopiero teraz sprawdzając ich stan czy wartość zobaczyłam jak to szeroka dziedzina jest.
Przekierowanie