Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Jaką taśmę Led wybrać do podświetlenia salonu ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szukam Propozycji jaką taśmę Led wybrać do podświetlenia salonu.
Mam zrobiony kwadrat 2,5m na 2,5m co po obwodzie daje mi wynik 10m bieżących. Wiem ze jest kilka rodzai taśm ale może macie doświadczenie jaki typ taśmy wybrać czy te tanie są dobre czy lepiej skusić się i wybrać coś lepszego. To jest jedno pytanie i kolejne czy sama taśma wystarczy do oświetlenia pokoju ok 18m2 czy będzie to za mało . Zapomniałem dodać że taśma będzie w zabudowie ukryta. Niby tak się teraz robi ???
Jeśli potrzebujesz silnego światła, to moim zdaniem potrzebna jest minimum taśma na dziodzie 5050 o mocniejszym świetlne taka jak np. ta poniżej:
https://www.zarowka-led.com/tasmy-led-50...300-72w-5m
Jeśli taśma będzie dobrze zamontowana, czyli najlepiej na jakimś profilu aluminiowym to spokojnie będzie działać przez długie lata. Są też taśmy profesjonalne ale są nawet dwukrotnie droższe. Będą trochę mocniejsze ale musisz się zastanowić czy warto płacić więcej.
Jeśli chodzi o kolejne pytania to tak - tak się teraz robi ale moim zdaniem wciąż jest to oświetlenie bardziej dekoracyjne niż główne, nawet przy wykorzystaniu mocniejszych taśm.
Sporo zależy od tego w jakim stylu urządzony jest salon My z mężem robimy aktualnie remont i też rozglądam się za nowym oświetleniem. Wygląda na to, że wybraliśmy już konkretny model do naszego pokoju dziennego. Wejdź i zerknij na ofertę sklepu - myślę, że coś znajdziesz dla siebie co ci się spodoba. Mają bardzo duży wybór.
Przekierowanie