Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Nauka z dziećmi - jak to robić dobrze?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wychowując własne małe dzieci nierzadko zachodzimy w głowę jak możemy ich wesprzeć w edukacji. Ostatnio trafiłem na doskonałą stronę internetową w której zobrazowano platformę edukacyjną która moim zdaniem jest dobrze przemyślanym narzędziem na zachęcenie dziecka do uczenia się przez zabawę. Przeczytajcie sami czytając tenże artykuł: http://spodobcasa.pl/nauka-poprzez-zabaw...ak-zaczac/
Wiadomo, że nauka przez zabawę to chyba najlepszy sposób na to, by dziecko zdobyło jakąś wiedzę.
Ja bym powiedział, że najlepiej po prostu poświęcać czas dzieciom od małego. I po prostu odpowiadać na ich pytania które się pojawiają. Dzieci są z natury ciekawe, jak trafią na dorosłych, którzy mają cierpliwość, odpowiadają, to ta ciekawość będzie coraz większa. Jak trafią na dorosłych, którzy będą je zbywać - dojdą do wniosku że nie warto pytać. U nas w domu tylko coś takiego stworzyło małego, głodnego wiedzy potwora, o szerokich horyzontach. Co ważne - o wielu rzeczach sami pojęcia nie mamy. Ale wtedy mówimy otwarcie "nie wiem, ale jak chcesz, to sprawdzimy to razem"
Jak się ma dzieci to się powinno o je dbać według mnie.Bo jak się nie umie dbać o dzieci od młodego to się o nie nie stara.
__________________________________________________________
olej kokosowy ekologiczny
Przekierowanie