Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Wydatki związane z funkcjonowaniem domu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Mam pytanie do osób, które orientują się mniej więcej, ile kosztuje miesięcznie utrzymanie domu. W zasadzie najbardziej interesują mnie wydatki związane z mediami i wywozem nieczystości. Niestety sama póki co nie mam możliwości podłączenia do kanalizacji miejskiej i mimo, że udało mi się kupić tanie szamba betonowe , zarówno przydomowe, jak i na działkę, oczywiście z montażem, liczę się z tym, że co jakiś czas będę musiała zlecić wywóz nieczystości. Ile może mnie to kosztować?
To przede wszystkim ogrzewanie, woda, gaz i sprzątania.
Zależy od mieszkania, metrażu. Wtedy są różne koszta np wody czy prądu. Cena prądu jeszcze nie jest taka zła ale warto zwrócić uwagę ile dostawca pobiera za sam przesył. W innych mediach jest podobnie. Zawsze można wybrać coś tańszego.
razem wychodzą całkiem spore pieniądze niesteyy
Na Waszym miejscu pomyślałabym o instalacji gaz Kraków z Instalterm. Jest to korzystne rozwiązanie, które z pewnym stopniu umożliwi Wam zmniejszenie wydatków związanych z funkcjonowaniem domu.
Jeśli mieszkamy na parterze to na pewno pomyślałbym o alarmie czy roletach antywłamaniowych. Można tu nabyć http://www.nice.pl/Sklep Sklep ma bardzo dobre opinie. produkty są nowoczesne i bardzo dobrej jakości. Jest to wydatek jednorazowy a cena spokoju bezcenna.
Moje wydatki na mieszkanie to połowa wypłaty.
Generalnie spotykam się ostatnio z opiniami, że lepiej już zapłacić za ten czynsz w bloku i mieć wszystko obok niego zrobione i nie musieć się martwić takimi sprawami, czy wy też jesteście takiego zdania?
(02-03-2016 14:39)Marszaal2 napisał(a): [ -> ]Generalnie spotykam się ostatnio z opiniami, że lepiej już zapłacić za ten czynsz w bloku i mieć wszystko obok niego zrobione i nie musieć się martwić takimi sprawami, czy wy też jesteście takiego zdania?

Wszystko zależy od tego co preferujesz. Jeśli wygodę - to można się zgodzić, ale ja domu nie zamieniłabym na żadne mieszkanie w bloku... chyba że nie miałabym innego wyjścia.


______________________
wyniki lotto z wczoraj, statystyki multi multi, horoskop partnerski
Jeśli chodzi o ogrzewanie domu to płacę bardzo mało ponieważ ogrzewam własnymi surowcami na przykład drewnem. W lecie najwięcej płacę za prąd ponieważ w zeszłym roku kupiłem klimatyzację http://mistral.centrumklima.pl/pl,produk...golne.html a, że lato było upalne to moje rachunki znacząco wzrosły. Mam nadzieję, że w tym roku będzie inaczej.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie