Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Jak zrobić ciasto bez pieczenia?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Nie macie zdolności kulinarnych, ale chcielibyście zrobić dobre ciasto? Jednym z ciast, które nie wymagają pieczenia jest tiramisu http://www.codogara.pl/4128/tiramisu-prz...pieczenia/ Ciasto pyszne i proste w wykonaniu.
Sporo jest takich przepisów w sieci. Ja ostatnio bez pieczenia robiłam np. sernik kokosowy.
A możesz podesłać przepis na sernik, który robiłaś? Aż mi ślinka cieknie na myśl o nim.
Ja kocham serniki, ale poza sernikiem na zimno, wszystkie trzeba piec. Ale ten przepis z bloga http://purmosfera.pl/2015/04/kulinarne-i...wy-sernik/ Jest tak smaczny, że nie żałuję czasu na jego przygotowanie, a w sumie nie jest skomplikowany. Zerknę i na inne przepisy na blogu bo pewnie jest tam więcej smacznych rzeczy. Ja łasuch jestem.
Wiele jest takich ciast! Na przykład tiramisu, lion. Najczęściej są one na bazie biszkoptów albo herbatników Smile
Na tej stronie widziałam przepis na ciasto z mikrofalówki http://www.codogara.pl Udało mi się go znaleźć, gdy potrzebny był mi przepis na kopytka.
Sernik na zimno przygotowany na waniliowych serkach homogenizowanych z dodatkiem musu jagodowego na ciasteczkowym spodzie. Sernik jest delikatny, kremowy, w smaku łagodny. Dzieciom przypadnie również do gustu.

Składniki:
Spód:

150g herbatników (w wersji bezglutenowej: herbatników bezglutenowych lub bezglutenowych ciasteczek maślanych)
70g masła

Masa serowa:

1kg waniliowych serków homogenizowanych*
ok. 250g jagód świeżych lub mrożonych
8,5 łyżeczek żelatyny w proszku
2 łyżeczki cukru pudru
300g słodkiej śmietany 30- 36%

Dodatkowo:

150g słodkiej śmietany 30- 36% (opcjonalnie)
jagody do dekoracji (opcjonalnie)

Sposób przygotowania:

Herbatniki pokruszyć na bardzo drobno. (Najłatwiej zmiksować je w malakserze lub blenderem na piasek. Można również włożyć je do woreczka do mrożenia i rozbić za pomocą wałka).
Masło roztopić i od razu, jeszcze gorące, dodać do pokruszonych ciasteczek.
Dno tortownicy o średnicy 24 cm wyłożyć papierem do pieczenia, a następnie zacisnąć obręcz. Ciasteczka wyłożyć do tortownicy i ugnieść na dnie. Wstawić do lodówki.
Jagody zmiksować np. blenderem i przetrzeć przez sitko. (Mrożone najpierw rozmrozić).
Przygotować pierwszą warstwę serową. 2,5 łyżeczki żelatyny namoczyć w 2,5 łyżkach zimnej wody. 333g serka homogenizowanego wymieszać z 2g przetartych jagód. (Odrobina na koniec łyżeczki, aby delikatnie zabarwić serek).
Gdy żelatyna napęcznieje podgrzać, mieszając, aż się rozpuści. Dodać dwie łyżki serka i wymieszać, a następnie dodać do reszty serka.
100g śmietany ubić na sztywno. Wmieszać do serka. Masę wyłożyć do tortownicy i wyrównać. Wstawić do lodówki, aż masa stężeje.
Przygotować drugą warstwę serową. 2,5 łyżeczki żelatyny namoczyć w 2,5 łyżkach zimnej wody. 333g serka homogenizowanego wymieszać z 10g przetartych jagód.
Gdy żelatyna napęcznieje podgrzać, mieszając, aż się rozpuści. Dodać dwie łyżki serka i wymieszać, a następnie dodać do reszty serka.
100g śmietany ubić na sztywno. Wmieszać do serka. Masę wyłożyć do tortownicy i wyrównać. Wstawić do lodówki, aż masa stężeje.
Przygotować trzecią warstwę serową. 2,5 łyżeczki żelatyny namoczyć w 2,5 łyżkach zimnej wody. 333g serka homogenizowanego wymieszać z 25g przetartych jagód.
Gdy żelatyna napęcznieje podgrzać, mieszając, aż się rozpuści. Dodać dwie łyżki serka i wymieszać, a następnie dodać do reszty serka.
100g śmietany ubić na sztywno. Wmieszać do serka. Masę wyłożyć do tortownicy i wyrównać. Wstawić do lodówki, aż masa stężeje.
120g przetartych jagód wymieszać z 2 łyżeczkami cukru pudru. 1 łyżeczkę żelatyny namoczyć w 1 łyżce zimnej wody. Gdy żelatyna napęcznieje podgrzać, mieszając, aż się rozpuści. Dodać przetarte jagody z cukrem pudrem i dokładnie wymieszać. Masę całkowicie ostudzić, a następnie rozłożyć na masie serowej. Wstawić do lodówki do stężenia.
Śmietanę ubić na sztywno. Przełożyć do rękawa cukierniczego z końcówką w kształcie gwiazdki i wycisnąć kleksy na serniku. Kleksy udekorować jagodami.

_____________________________________
tworzenie stron www Warszawa
Ten sernik jest popularny, też go robię Smile
Ciasto bez pieczenia to nie ciasto Tongue Nie każdy ma zdolności cukiernicze, dlatego fajnie, że są miejsca, w których można zamówić ciacha Smile Ostatnio padłam, jak dowiedziałam się, że na http://e-torty.pl/ można to zrobić przez internet i to z dostawą do domu :O
Wszelkie serniki na zimno - są najlepsze na lato. Wprawdzie przygotowanie takiego sernika trwa zdecydowanie dłużej niż upieczenie tradycyjnego, ale warto. Można też spróbować zrobić tartę, której bazą będą np. pokruszone ciasteczka pomieszane z roztopionym masłem.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie