Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Stop hejtowi w sieci - to ma sens?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stop hejtowi w sieci - takie akcje mają wg was sens?
czy hejter coś zrozumie, czy marne szanse?
Według mnie nie ma, internet to miejsce gdzie wolność jest prawie nie ograniczona i każdy ma tu okazje wyrazić swe żale, sprzeciwy, nienawiść, sympatie bez względu na wszystko i akcja Stop Hejt w sieci jest atakiem na wolność wypowiedzi w internecie więc nie ma sensu, po za tym ta akcja spotka się z jeszcze potężniejszymi "hejtami"
? Akcja stop hejt atakiem na wolność wypowiedzi?
A to dobre... wiesz, to prawda, że mamy wolność wypowiedzi, ale wszystko w ramach kultury osobistej i kultury wypowiadania się. Nikt nikomu nie zakazuje krytyki - do tego mamy prawo, ale nie trzeba od razu wymawiając taką krytykę gardzić innymi, wyzywać, upadlac itd - a do tego sprowadza się hejt.
Ja akcje anty-hejtowe popieram, łącznie z działaniami coraz to nowych fundacji jak http://uprzedzuprzedzenia.org/ekurs/ itp, które starają się z ta anty-kultura walczyć.

P.S Gdyby Twoje dziecko nauczycielka w szkole zwyzywała od najgorszych w ramach wolności słowa, to byłoby dla Ciebie ok?Wink
Jak by sobie na to zasłużyło to owszem Smile (akcja stop hejt tyczy się głównie internetu) ale dobrze dla przykładu jestem Ateistą, Rasistą, Ksenofobem, Homofobem oraz nacjonalistą (na serio) i nie wyzywam innych ale jawnie wyrażam swoje zdanie takie jak to że gardzę gejami, nie cierpię muzłumanów i nie lubie czarnych i żadna siła mi tego nie zabroni Smile Dlatego ta akcja nie ma sensu ponieważ każdy ma swoje zdanie i może go wyrażać kiedy chce, jak ktoś ma odmienne to zaczyna się dyskusja z której można coś wynieść, a nie zakazywanie z góry wyrażania swojej opini (bo jest nie poprawna).

PS. Jak by mąż Cię zdradzał i głośno bym mówił że gadzę facetami którzy zdradzają swoje kobiety bo są frajerami to też podpiszesz się pod akcję STOP HEJT ?
Witam,
moim zdaniem to nie wolność wypowiedzi, a jedynie chamstwo. Można spierać się bez hejtu. Osoby, które hejtują, z jednej strony mogą wyrządzić dużą krzywdę, a z drugiej same być zaburzone.

Pozdrawiam
Akcja nie ma sensu, hejt był i będzie cały czas.
Mam nadzieję, że hejtu będzie jednak mniej.
Przekierowanie