Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: a gdyby tak inna szkola??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
A gdybyscie mieli okazję byc w "szkole" zupełnie innej??

tzn takiej, w której jest szansa poznac jakies dzialania twórcze zwiazane z plastyką, muzyką, czy teatrem, językami obcymi, sportem ( wschodnie sztuki walki, czy techniki oddechowe) a na przygotowania pod kątem programu szkolnego poswieca się 2-3 godz? Czy taki model by Wam odpowiadał??

Dodam, ze to nie fikcja, to jest mozliwe, juz sa miejsca, które tak funkcjonują..
Jestem na tak. Nic jednak o czymś takim nie słyszałem.
cassie86 możesz napisać coś więcej o tych placówkach, gdzie można zapoznać się z informacjami na ich temat? Brzmi co najmniej intrygująco.
Takie placówki funkcjonują zagranicą, tu pojawiają sie w ramach tzw. edukacji domowej. tzn Dziecko jest przypisane do jakiejś szkoły mające uprawnienia egzaminacyjne, ale chodzi to placówki alternatywnej.
Między innymi w ten sposób funkcjonuja tzw. szkoły demokratyczne, które teraz rosną jak grzyby po deszczu...
Czasami warto coś zmienić w życiu.
Super byłoby gdyby szkoła koncentrowała się na umiejętnościach ucznia a nie tylko na realizowaniu programu. Tego typu rzeczy to chyba tylko w tego typu uczelniach zagranicznych, gdzie można się edukować zgodnie ze swoimi zainteresowaniami bez obowiązkowych wiadomości związanych z realizowanym programem edukacyjnym.
Oczywiście, że taki model byłby świetny. Jeszcze się pytasz?! Smile
Moim zdaniem zawsze takie umiejętności można rozwinąć na studiach. Fajne kierunki ma uczelnia WSEIZ na przykład wzornictwo: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-ar...wzornictwo . Wiele osób nie wie co chce robić dopiero jak staje się dorosły wie co chce i wtedy jest fajnym wyjściem studia.
Teraz po szkole średniej warto jest wybrać się do taiej http://policealna.gowork.pl/oferta-eduka...saz/krakow szkoły policealnej bo wyuczysz się danego zawodu po którym łatwiej będzie Ci o pracę. Myślę, że jest to korzystna opcja.
A u mnie wygrała jednak szkoła policealna Cosinus, gdzie uczęszczałam na kierunek Opiekun Medyczny. Natomiast mają rozbudowaną ofertę różnych kierunków (dla każdego coś odpowiedniego!) i świetnych nauczycieli, dzięki którym udało mi się już po roku zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe których potwierdzeniem był egzamin z OKE. Jednocześnie dostałam karnet sportowy OK System więc w wolnej chwili mogłam zadbać o swoją kondycję fizyczną. Uważam, że był to zdecydowanie najlepszy wybór i obyś także wybrała jak najlepiej dla siebie!
Stron: 1 2
Przekierowanie