Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Kuchnia orientalna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Lubicie takie jedzenie? Ja uwielbiam- tydzien temu jadłam pyszna kaczkę z orzechami w krakowskiej restauracji Mekong i chcę ugotować to w domu. Pychota Smile
Ja byłem raz na takim jedzenie i naprawdę sam chciałbym się nauczyć takich rzeczy, bo jedzenie było przepyszne Smile
Bardzo lubię kuchnię tajską i ostatnio bardzo często robię zupki tajskie, curry czy moją ulubioną potrawę - pad thai.
Nigdzie nie zjecie lepiej przyrządzonej azjatyckiej kuchni niż... w Azji Smile Polecam Smile
zastanawiam się czy pieprz syczuański zalicza się właśnie do orientalnych przypraw czy nie? Ale chyba tak, bardzo go lubię, często zamawiam bo niestety u mnie w małych osiedlowych sklepikach nie ma...
Ja jakoś nie jestem fanem kuchni orientalnej (mam tutaj na myśli głównie kuchnię chińską). Po pierwsze, nie przepadam za drobiem (a kuchnia chińska kojarzy się przede wszystkim z kaczką po pekińsku) a po drugie nie znoszę smażonych warzyw. Duszone jak najbardziej, ale najlepiej świeże - wszystko wysmażone hurtem w głębokim tłuszczu zatraca cały smak. Stir-fry zdecydowanie nie jest dla mnie. Za to uwielbiam potrawy przyrządzone na sposób indyjski - aromatyczne przyprawy, ryż, warzywa... No i pasta curry, którą uwielbiam, bez problemu można dostać ją w polskich sklepach internetowych - http://www.aledobre.pl/8663,Pasta_curry_...aniej.html
Ja tam właśnie nie bardzo, ludzie na wschodzie jedzą takie dziwne rzeczy :O Nie rozumiem tego, jakieś owady inne robaki , przecież to musi być niedobre.
_____________________
świeczniki solne
Tylko, że kuchnia orientacja to nie tylko robaki i owady. To bogactwo przypraw i połączeń smakowych.
To sobie jeszcze zobacz co znajdziesz na stronie kochamprzyprawy.pl, bo to chyba jedyny producent przypraw, który oferuje "smaki" z całego Świata. Patrząc na ofertę to tam jest chyba wszystko Smile
W takim razie chętnie tam zerknę. Ostatnio miałam bardzo duży problem ze znalezieniem zataru.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie