Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Oszczędzanie - jakie macie sposoby
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Hej dziewczyny. Jakie znacie dobre sposoby na oszczędzanie? Smile Zastanawiam się w co warto jest zainwestować...
Czy posiadacie pieniążki na lokatach ?
W jakim banku warto jest sobie założyć. Z tego porównania wynika,że obecnie dobre oferty ma Santander Bank. Czy warto jest mu ufać?
Ja staram się odkładać jakiś procent pensji co miesiąc.
Z oszczędzaniem nie miałam nigdy kłopotu. Od dziecka uczona byłam, że jeżeli chcę coś ponad zwykłe potrzeby, sama muszę sobie na to uzbierać. Rodzice dawali mi co miesiąc kieszonkowe, a ja odkładałam je na wymarzone buty czy bluzę z Nike'a Wink. Teraz odkładam raczej na przyjemności takie jak wyjazdy za granicę, nowe mieszkanie, czy po prostu na przyszłość. Do tej pory odłożone pieniądze dawałam na lokatę, ale nie jest to niestety aż tak dobry sposób na ich pomnażanie, więc dokształcam się w innych opcjach oszczędzania, czytając artykuły typu obligacje korporacyjne a instrumenty finansowe. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się rozpocząć jakieś sensowne inwestycje.
nie umiem oszczędzać... ciągle się tego uczę
Staram się oszczędzać i mam oszczędności. Nie lubię ryzyka i cenię sobie bezpieczeństwo dlatego swoje pieniądze lokuje na lokacie. Ostatnio słyszałam o korzystnej lokacie w Skok Wołomin z oprocentowaniem ponad 5 procent, ale taką lokatę można założyć tylko do 31 lipca.
He , sposobów na oszczędzanie jest wiele , jeżeli mamy z czego odłożyć trochę gotówki .A jeśli już mamy to chyba warto zainwestować w lokatę długoterminową , ostatnio czytałam tutaj http://www.comperia.pl/lokaty_bankowe że niektóre banki proponują nawet do 5% to chyba opłacalne , może nie aż tak ale zawsze coś ,na pewno lepsze to , niż trzymanie w skarpecie.
Ja też staram się zawsze coś odłożyć z wypłaty na czarną godzinę, warto mieć jakieś oszczędności żeby w razie jakiś pilnych i nagłych wydatków nie spłukać się z bieżącego budżetu. Wydaje mi się że spokojnie konto oszczędnościowe wystarczy.
Ja powiem tak, najlepsze sposoby na oszczędzanie to pozbyć się pieniędzy w taki sposób żeby nie można było iśc np. do banku ich wypłacić. Czyli jakieś inwestycje długoterminowe obligacje, nieruchomości może? Sam ostatnio przyglądałem się tej inwestycji http://www.pcg.pl/. Ogólnie Partner Capital ma na rynku dość dobre opinie więc pod tym wzgledem inwestycja bezpieczna, problem może polegać jedynie na tym, że tutaj już wiadomo wchodzą w grę większe sumy. Mało kto może sobie na to pozwolić, ale kto może na pewno nie będzie stratny.
Ja dość często podróżuję więc staram sie kupować jak najtańsze bilety lotnicze na www.lataj.pl do tego szukam tanich noclegów i udaje mi się trochę zaoszczędzić na tych wszystkich wyjazdach. Poza tym odkładam co miesiąc ok 500 złotych i nie wydaję kasy na głupoty. Zazwyczaj mam przygotowaną listę wydatków na cały miesiąc i nie kupuję nic co wykracza poza nią
Po prostu zawsze odkładam 300 zł na konto oszczędnościowe. Więcej nie jestem w stanie odłożyć.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Przekierowanie