Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Klasyka kina
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Jakie filmy uważacie za kultowe ?


Jak dla mnie to przede wszystkim "Ojciec Chrzestny" , "Obcy", "Forest Gump"
"Skazani na Shawshank", "Dziecko Rosemary" i ojciec wszystkich horrorów "Nosferatu"
Ojciec Chrzestny - chociaż mnie do gustu przypadła tylko 1 część ;P Druga jakoś jeszcze mi przeszła ale trzecia to już dla mnie porażka xP Ale i tak wg. mnie trzeba to obejrzeć ;D Kolejnym klasykiem jest dla mnie Pulp Fiction - jak dla mnie to jest właśnie esencja filmów Tarantino, chociaż dużo jego produkcji lubię to jednak Pulp przypadło mi najbardziej do gustu xD Jeśli ktoś lubuje się w Japonii tak jak ja to powinien obejrzeć [oprócz Ostatniego Samuraja za którym nieszczególnie przepadam ;P] Siedmiu Samurajów [Shichinin no samurai] Smile Oczywiście nie mógłbym pominąć polskich produkcji - może nie są to kultowe hity kina ale dla mnie takie produkcje jak Seksmisja czy Kiler są ponadczasowe xD
Starwars oczywiście Smile
Dorzucam jeszcze "Mortal Kombat"
Oczywiście Matrix Wink
Oj nie uwierzycie, ale za kultową serię uważam Harrego Pottera, nic tak nie zmieniło światopoglądu i wyobraźni młodszego ( i również mojego ) pokolenia jak Harry! Poza tym Matrix, Godfather, Zabójcza Broń(trylogia, czwórka jest po prostu inna, ale nie słabsza) Smile)
Dokładnie cała seria Harry'ego Potter'a, Star Wars, Lśnienie, oczywiście Skazani na Shawshank Big Grin
Chyba bardziej by Merlin niz harry potter (chociaż Harry Poter film jak i książka są wporzo Tongue) to nie uważam ich za kultowe Tongue Wink
Mnie jakoś facet latajacy na miotle nie przekonał. Dorzucam jeszcze Scarface
scarface, god father
Stron: 1 2 3
Przekierowanie