Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Jak używać defibrylatory?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanie ostatnio coraz częściej można spotkać w miejscach użytku publicznego defibrylatory AED wszystko fajnie, tylko mam wrażenie, że jak by przyszło co do czego to większość osób i tak by nie wiedziała jak z nich skorzystać. Osobiście zainteresowałem się tematem i troszkę poczytałem o użyciu tego rodzaju sprzętu na stronie producenta Primedic i w gruncie rzeczy wydaje się, że są one w większej części automatyczne wystarczy tylko postępować zgodnie ze wskazówkami urządzenia.

Czy ktoś miał styczność z tego rodzaju sprzętem, czy ktoś może korzystał z niego, wie o jakiś szkolenia etc?
Chyba mało kto miał styczność z defibrylatorami. Ja znam je jedynie z filmów. Wiem tyle, że należy przyłożyć taki sprzęt do klatki piersiowej i nacisnąć jakiś guzik Wink
Ja bym nie wiedziała jak z tego korzystać , widziałam je jedynie w filmach; ale cieszy to coraz częściej myśli się o szybkiej pomocy osobom z chorobami serca. Podobno rowerki do badań wysiłkowych https://kredos.pl/systemy-wysilkowe/aspe...ecyfikacja można już spotkać w przychodniach niekoniecznie specjalistycznych.
Są, a nikt nikogo nie szkoli jak ich używać.
Bałabym się użyć tego urządzenia. Faktycznie, przydałyby się szkolenia z jego obsługi.
Przekierowanie