Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Handel w internecie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Cześć. Fajnie, że znalazłam ten dział, bo może znajdę tu osoby, co znają się na rzeczy i będa potrafili mi doradzić. Chce się wybrać na studia, na kieruenk finanse i handel elektroniczny. Kiedyś, w przyszłości chciałabym prowadzić swój sklep w internecie, chce się pod tym kątem przygotować. Ostatecznie nie wiem jednak czy potrzebuje "aż" studiów. Jedni mówią że tak, inni (rodzina) że wystarczylby kurs. Tylko nie wiem, jaki kurs? W dwa miesiące się przeciez wszystkiego nie nauczę. Sad Jakoś nie jestem fanką takich "kompaktowych szkoleń". Co są strasznie "intensywne" no a później w głowie zostaje pustka. Co myślicie o studiowaniu tego kierunku? Czy ktoś może już go miał okazję "przerabiać"?

Bardzo mi się podoba i chyba najbardziej do mnie przemawia ten opis:

Przykładowe przedmioty specjalnościowe:

gospodarka elektroniczna
e-commerce
rozliczenia międzynarodowe
logistyka globalna i międzynarodowa
e-banking

Korzyści
Decydując się na tę specjalność:

poszerzysz wiedzę z zakresu wprowadzenia na rynek pracy
rozwiniesz kompetencje w zakresie handlu elektronicznego
staniesz się cenionym specjalistą w zakresie międzynarodowych transakcji gospodarczych
nauczysz się negocjacji na rynku elektronicznym

Perspektywy zawodowe
Po ukończeniu studiów na tej specjalności możesz ubiegać się o zatrudnienie m.in. w:

ponadnarodowych koncernach, inwestujących w Polsce swe środki na wielką skalę
firmach zajmujących się handlem zagranicznym
bankach i instytucjach finansowych, których operacje finansowe już dawno przekroczyły granice nie tylko krajów, ale i kontynentów
agencjach konsultingowych, które często współpracują bardzo ściśle z międzynarodowymi koncernami, a i same również działają w skali globalnej
urzędach publicznych zajmujących się obsługą podmiotów zagranicznych.

Info skopiowane stąd.
idź w e-commerce, pracy nie zabraknie znajomy robi przy tym (sklep internetowy) i sobie chwali
jesoo dla mnei to black magic
studiów do prowadzanie e sklepu na pewno nie potrzeba, pare kursów i upór własny wystarczą
racja ! wystarczą chęci i zapał do pracy ;p
No ale wykształcenie też nie zaszkodzi chociaż faktycznie samo prowadzenie e-sklepu to raczej praktyka i intuicja :-) Czytaj co ciekawe artykułu w sieci i po jakimś czasie raczej nic cię nie zaskoczy. Propozycja ode mnie do śledzenia http://freshmail.pl/blog/wiedza-i-raport...rnetowego/ cały blog nawiązuje do tematyki, a ten konkrety wpis bezpośrednio nawiązuje do oprogramowania jakie najlepiej wybrać pod e-sklep.
Warto przejrzeć. :-)
(28-07-2014 10:06)Ludwik91 napisał(a): [ -> ]racja ! wystarczą chęci i zapał do pracy ;p

I dobry sprzęt komputerowy
http://www.wybieramlaptopa.pl/porady/148...a-laptopow
Sklepy mają dziś branie, zwłaszcza jak masz dobrze dobrane opisy i zdjęcia firmowe produktów i usług, które oferujesz. Warto zainwestować w dobrą stronę, zdjęcia i pracownika, który będzie to koordynował. Dasz radę!
myślałam, że nie mając pojęcia o komputerach sama nie dam rady ogarnąć sklepu. Zawsze chciałam mieć sklep online i mam. To co piszesz faktycznie wpływa na sprzedaż i popularność w sieci. Sama zdecydowała zlecić foto obrotowe i prezentacje interaktywne, najpierw kilku produktów. Takie packshoty są szalenie popularne na zachodzie, ale u nas już budzą zachwyt. To świetna reklama i co najważniejsze - działa w 100%.
Moim zdaniem handel w internecie to niezwykle przyszłościowa rzecz. Tak samo, jak i szeroko pojęty e-marketing. Sama bardzo interesuję się takimi różnymi innowacyjnymi formami reklamy jak choćby marketingiem szeptanym i myślę, że mają one naprawdę duży wpływ na to do jak dużej liczby klientów uda nam się dotrzeć.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie