Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, ogólnotematyczne / wielotematyczne

Pełna wersja: Czy szynszyle mogą ugryźć?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Chciałabym kupić sobie szynszyla i zastanawiam się czy to prawdziwy gryzoń. Są niebezpieczne?
każde zwierzę jak się źle do niego podchodzi to może chapnąć
Ale tak raczej ugryzie jak się boi, czy cały czas będzie mnie podgryzał. Miał ktoś szynszyla? Jak wygląda opieka nad takimi zwierzakami?
szynszyle są dobre w marynacie octowo-musztardowej, wtedy nie ugryzą Smile
Trochę kiepski żart Tongue
Szynszyle to najczęściej dzikusy, które nie lubią być głaskane i często gryzą, chociaż to zależy od charakteru. Muszą mieć dużo miejsca do biegania, sama klatka to za mało, trzeba je wypuszczać na spacer po mieszkaniu, a wtedy demolują co popadnie ;-) Kilka razy w tygodniu szynszyle muszą mieć specjalną kąpiel piaskową - do wysokiego wiaderka lub dużej donicy wsypujesz specjalny piasek (w zoologicznym), wkładasz tam zwierzątko i ono się szoruje tym piaskiem, rozrzucając go dookoła, więc czeka Cię później sprzątanie. Generalnie to dość kłopotliwe zwierzaki Wink
Gryzą jak są wystraszone, ale specjalnie niebezpieczne nie są. Wystarczy im nie dokuczać, ani ich nie zamęczać to powinny sobie gryzienie odpuścić.
może uda mi się jakoś oswoić, dzięki za cenne informacje
szynszyle to nie są dzikusy, ja swoje tak wychowałam że przychodziły mi na rękę i nigdy żaden mnie nie ugryzł, a kiedy miały młode w gnieździe spokojnie mogłam sprzątać klatkę, ale żeby zwierze było oswojone trzeba mu poświęcać dużo czasu, naprawdę dużo 15minut dziennie to zdecydowanie za mało.






strona
super, że miałaś młode, ja myślałam raczej o jednym szynszylku
Stron: 1 2 3
Przekierowanie